Ndërlidhjet

Iran: Policia pengon protestën


Forcat iraniane të sigurisë kanë bllokuar qindra protestues të marshojnë drejt sheshit në Teheran.

Tubimi në mbështetje të kryengritjeve popullore në Egjipt dhe Tunizi nuk ishte lejuar nga autoritetet qeveritare.

Raportohet se policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe shkopinj gome për të shpërndarë protestuesit.
XS
SM
MD
LG