Ndërlidhjet

Ushtria e Egjiptit apelon te punonjësit të ndalojnë protestat


Udhëheqësia ushtarake e Egjiptit u ka bërë thirrje sindikalistëve dhe punëtorëve të ndalojnë protestat dhe grevat.

Deklarata erdhi pasi qindra policë u mblodhën në sheshin Tahrir – në epiqendrën e protestave 18-ditëshe, që çuan në largimin e presidentit Hosni Mubarak.

Qindra punëtorë po ashtu kanë protestuar para Bankës së Aleksandrisë në Kajro, ndërsa të paktën 500 veta u mblodhën jashtë televizionit shtetëror, duke bërë thirrje për paga më të larta.
XS
SM
MD
LG