Ndërlidhjet

Iraku, nikoqir i samitit të Lidhjes Arabe


Iraku do të jetë nikoqir i samitit të Lidhjes Arabe – për herë të parë në dy dekada – ka njoftuar Ministria e Jashtme në Bagdad.

Samiti do të nisë punimet më 29 mars, ndonëse një agjendë më e detajizuar nuk është bërë ende e ditur.

Takimi është parë si vendimtar për riintegrimin e Irakut në botën arabe. Ai vjen në një kohë kritike për rajonin, pas protestave popullore që kanë çuar në largimin e presidentëve të Tunizisë dhe Egjiptit.
XS
SM
MD
LG