Ndërlidhjet

AKR presidentin, PDK kryeministrin


Pas tri orësh mbledhjeje, Partia Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje për koalicion me Aleancën Kosova e Re.

Sipas kësaj marrëveshjeje, AKR-ja merr postin e presidentit, kurse PDK-ja atë të kryeministrit dhe kryetarit të Kuvendit.

Njoftimin për marrëveshjen e arritur e bëri të ditur nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi.
XS
SM
MD
LG