Ndërlidhjet

Grosman zë vendin e HollbrukutDiplomati në pension Mark Grosman do të zëvendësojë Riçard Hollbrukun si i dërguar special i SHBA-ve në Afganistan e Pakistan. Vendimi pritet të bëhet publik nga sekretarja Klinton gjatë një fjalimi më 18 shkurt.

Grosman ka qenë pjesë e Departamentit të Shtetit për tre dekada, kohë gjatë së cilës ka punuar si ndihmësekretar për Evropën dhe zëvendëssekretar për çështjet politike. Aktualisht Grosman punon për Kohen Group, kompani këshillimi që drejtohet nga ish shefi i Pentagonit, Uilliam Kohen.
XS
SM
MD
LG