Ndërlidhjet

Liria e internetit, themelore për SHBA-tëShtetet e Bashkuara do të rikonfirmojnë sërish gjatë ditës mbështetjen për përdorimin e lirë e të internetit në të gjithë botën.

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton pritet që gjatë fjalimit që do të mbajë në Universitetin Xhorxh Uashington të theksojë se kufizimi i internetit nuk do të mund të pengojë kërkesat popullore për demokraci dhe reforma në Lindjen e Mesme apo kudo në botë.

Klinton do të theksojë dhe gatishmërinë amerikane për tlë ndihmuar disidentët në botë që të mund të tejkalojnë barrierat e vendosuar për internetin nga rregjimet autoritare.
XS
SM
MD
LG