Ndërlidhjet

PE-ja diskuton për ShqipërinëParlamenti Evropian do të diskutojë sot gjendjen në Shqipëri. Kriza politike e pas zgjedhjeve të 28 qershorit dhe në veçanti situata e krijuar pas protestës së 21 janarit do jenë në qendër të debatit.

Komisioneri evropian për Zgjerim, Stefan Fyle do të japë një deklaratë para PE-së.

Pas ngjarjeve të 21 janarit BE-ja dërgoi në Tiranë si ndërmjetës për krizën diplomatin Mirosllav Lajçak.
XS
SM
MD
LG