Ndërlidhjet

Dy të vrarë në protestat në BahareinDy veta janë vrarë gjatë protestave në Baharein, të frymëzuara nga ato në Egjipt.

Bahareini është një aleat strategjik i Shteteve të Bashkuara dhe bazë e Njësisë së pestë të marinës amerikane.

Shumica shite e kësaj mbretërie prej kohësh ankohet për diskriminim nga monarkia sunite në pushtet.

Protestuesit në Baharein nuk kërkojnë rrëzimin e mbretërisë, por reforma më të mëdha politike.
XS
SM
MD
LG