Ndërlidhjet

Përleshje në protestat e Jemenit


Në kryeqytetin Sana të Jemenit janë zhvilluar përleshje të dhunshme ndërmjet mbështetësve të regjimit dhe studentëve që protestonin kundër presidentit Ali Abdullah Saleh. Raportohet për disa të plagosur.

Kjo është dita e katërt e protestave kundër sundimit 32-vjeçar të Salehit, të frymëzuara nga kryengritjet popullore në Egjipt dhe Tunizi.
XS
SM
MD
LG