Ndërlidhjet

Tetë të vrarë në rajonin e Kaukazit


Pesë militantë të dyshuar dhe dy zyrtarë policorë janë vrarë gjatë përleshjes së armatosur në rajonin e Kaukazit.

Përplasja e sotme erdhi pas dy shpërthimeve të mbrëmshme në Dagestan, nga të cilat humbën jetën dy policë dhe u plagosën mbi 20 të tjerë.

Dagestani është pjesë e rajonit të trazuar të Kaukazit verior në Federatën Ruse.
XS
SM
MD
LG