Ndërlidhjet

Medvedev viziton Italinë, takon Papën


Presidenti i Rusisë, Dimitri Medvedev, sot nis vizitën zyrtare në Itali.

Medvedev do të jetë në Romë për të hapur "Vitin e Rusisë" dhe do të takohet me zyrtarët e lartë të shtetit italian, përfshirë kryeministrin Silvio Berluskoni.

Në Vatikan, presidenti rus do të takojë Papa Benediktin XVI më 17 shkurt.
XS
SM
MD
LG