Ndërlidhjet

Korea Veriore kremton ditëlindjen e lideritKorea Veriore është përfshirë nga kremtimet e ditëlindjes së 69-të të liderit Kim Xhong Il.

Festimet përfshijnë edhe festivalin e luleve, të quajtur Kimxhongilia, sipas emrit të liderit verikorean.

Ushtarë dhe punëtorë e kanë vizituar festivalin me lule në duar dhe duke brohoritur për liderin e vendit.

Kim Xhong Il e emëroi djalin e tretë, më të riun, në postet më të larta të partisë në muajin shtator.
XS
SM
MD
LG