Ndërlidhjet

Medvedevi takohet me PapënPresidenti rus, Dimitri Medvedev, u takua në Vatikan me Papa Benediktin e XVI-të. Kjo është vizita e parë e një udhëheqësi rus që nga vendosja e marrëdhënieve të plota diplomatike mes Vatikanit e Moskës.

Takimi është pjesë e vizitës dy ditore që Medvedevi po zhvillon në Itali. Medvedevi gjatë takimit me kryeministrin Berluskoni ka biseduar dhe për ndërtimin e gasjellësit "Rryma e Jugut".
XS
SM
MD
LG