Ndërlidhjet

Opozita iraniane thërret për protesta në fundjavëNë faqet e internetit të opozitës iraniane është bërë thirrje për protesta masive mbarëkombëtare të dielën për të nderuar dy të vrarët në protestat anti-qeveritare gjatë kësaj jave.

Ky hap vjen në kohën kur burimet zyrtare iraniane kanë bërë thirrje për " Ditën e urrejtjes" me protesta kundër opozitës në Teheran. Autoritetet iraniane kanë kërkuar që "iranianët të nxjerrin jashtë urrejtjen dhe neverinë kundër krimeve dhe të këqijave të udhëheqësve të opozitës".
XS
SM
MD
LG