Ndërlidhjet

Tetë afganë të vrarë nga një sulm vetvrasësNga një sulm vetvrasës në Afganistan tetë veta u vranë, përfshi dhe dy policë. Burimet zyrtare pohuan se sulmi ndodhi në qytetin Kost, në një nga pikat e kontrollit.

Së paku 30 persona u plagosën derisa shtëpi dhe dyqane u shkatërruan.
XS
SM
MD
LG