Ndërlidhjet

Vritet një ushtar i huaj në bazën afganeZyrtarë të NATO-s dhe të Afganistanit thonë se një pjesëtar i Forcave Ndërkombëtare të Sigurisë në Afganistan (ISAF) është vrarë sot kur një person me uniformë të armatës afgane hapi zjarr ndaj trupave të koalicionit.

Munshi Maxhid, guvernator i provincës veriore Balk, tha se incidenti ndodhi në brendi të bazës që operohet nga ISAF-i në qarkun Dand-i-Gori.

Shumica e ushtarëve të huaj në provincën Balk janë gjermanë.
XS
SM
MD
LG