Ndërlidhjet

Demonstrata të grupeve rivale në JemenRaportet nga Jemeni thonë se dhjetëra mijëra njerëz kanë demonstruar sot në mbarë vendin kundër protestave anti-qeveritare, të cilat hynë në ditën e tetë.

Turrma të demonstruesve rivalë marshuan në kryeqytetin Sana dhe qytetet tjera, për ta treguar fuqinë e mbështetësve të presidentit Ali Abdullah Saleh.

Kundërshtarët e regjimit kërkojnë që largimin e presidentit pas 32 viteve në pushtet.

Gjatë natës, në qytetin port Aden protestuesit e dogjën një ndërtesë të qeverisë, dhe e humbi jetën një njeri.
XS
SM
MD
LG