Ndërlidhjet

Tetë të plagosur në JordaniTetë persona janë plagosur sot në kryeqytetin e Jordanisë, Aman, ku gjatë protestave antiqeveritare shpërthyen përleshje ndërmjet kundërshtarëve dhe përkrahësve të regjimit.

Në protestat që kanë hyrë në ditën e shtatë, jordanezët e frymëzuar nga kryengritjet në Tunizi dhe Egjipt, kërkojnë më shumë liri në vendim marrjen politike, si dhe çmime më të ulta të ushqimit.

Në demonstratat në Aman dolën rreth dy mijë njerëz.
XS
SM
MD
LG