Ndërlidhjet

Berisha: Pushteti nuk merret me dhunë


Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka ftuar qytetarët të marrin pjesë masivisht në mitingun që do të zhvillohet nesër.

20 shkurti, që përkon me 20-vjetorin e rrëzimit të regjimit komunist, është një ditë e shënuar për lirinë e shqiptarëve, ka thënë Berisha në një konferencë për media.

"Ftoj qytetarët që sot lëvizin të lirë, të festojmë së bashku ditën e lirive dhe të drejtave tona. Të tregojmë se shteti merret me votë dhe jo me dhunë”, ka deklaruar Berisha.
XS
SM
MD
LG