Ndërlidhjet

Kabul: Rritet numri i viktimave nga sulmi në bankë


Ka arritur në 35 numri i viktimave nga shpërthimi i bombës në një bankë të Afganistanit.

Personat e armatosur dhe sulmuesit vetëvrasës ishin të veshur me rroba të policisë kufitare kur sulmuan degën e Bankës së Kabulit në Jalalabad.

Mbi 70 persona raportohen të plagosur ndërsa përgjegjësinë për sulmin e kanë marrë militantët talibanë.
XS
SM
MD
LG