Ndërlidhjet

Vritet ushtari australian dhe përkthyesi i tij


Në ushtar australian dhe përkthyesi i tij janë qëllluar për vdekje nga kryengritësit afganë.

Dy viktimat pësuan derisa patrullonin në provincën Uruzgan mbrëmjen e së shtunës.

Australia deri më tani ka humbur 23 ushtarë në Afganistan. Vendi ka rreth 1500 trupa të vendosura atje, që përbëjnë forcën më të madhe të dhënë nga një shtet joanëtar i NATO-s.
XS
SM
MD
LG