Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Jemen


Protestat në Jemen kanë vazhduar dhe sot. Mbështetësit e presidentit Ali Abdullah Saleh janë përleshur me kundërshtarët e regjimit, por nuk është raportuar për viktima.

Të shtunën, policia e Jemenit ka vrarë një protestues dhe palgosur disa të tjerë.

Ata kërkojnë largimin e presidentit Ali Abdullah Saleh, i cili ka qeverisur vendin për 32 vjet. Saleh është aleat kyç i Shteteve të Bashkuara në luftën kundër terroristëve të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG