Ndërlidhjet

Rihapen bankat në Egjipt


Në Egjipt janë rihapur bankat pas mbylljes së përkohshme që kishin shkaktuar grevat dhe protestat e punëtorëve.

Institucionet bankare fillimisht ishin mbyllur për shkak të vandalizmit dhe vjedhjeve gjatë protestave antiqeveritare, për t'u rihapur pas rrëzimit të presidentit Hosni Mubarak.

Punonjësit publikë kanë kërkuar rritje të pagave dhe përmirësim të kushteve të punës.
XS
SM
MD
LG