Ndërlidhjet

Arrihet marrëveshja PDK - Lista Ibrahim Rugova


Përfaqësuesit e Listës Ibrahim Rugova kanë bërë të ditur se është arritur marrëveshja me PDK-në për koalicion.

Bujar Bukoshi i ka thënë Radios Evropa e Lirë se në bazë të marrëveshjes, Lista do të ketë një post të zëvendëskryeministrit, Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe dy zëvendësministra.
XS
SM
MD
LG