Ndërlidhjet

Protesta edhe në Marok


Mijëra protestues janë tubuar në rrugët e Marokut duke i bërë thirrje Mbretit Muhamed të shkarkojë qeverinë dhe të mposhtë korrupsionin.

Demonstruesit po ashtu kanë kërkuar mundësi më të mëdha ekonomike, reforma arsimore, si dhe shërbime më të mira shëndetësore.

Të dhënat e policisë flasin për 5,000 pjesëmarrës në protestë, ndërsa organizatorët thonë se numri i tyre ka arritur në 20,000.
XS
SM
MD
LG