Ndërlidhjet

Diplomati iranian i bashkohet opozitës në mërgimDiplomati iranian, Ahmad Maleki, është larguar nga detyra dhe i është bashkangjitur "Valës së Gjelbër", që është lëvizja opozitare iraniane.

Salehi të hënën ka deklaruar largimin nga konsullata në Milano dhe ka udhëtuar drejt Francës ku i është bashkuar grupeve opozitare në mërgim.

Ky e çon në katër numrin e diplomatëve iranianë në Evropë që heqin dorë nga posti dhe i bashkohen opozitës.
XS
SM
MD
LG