Ndërlidhjet

Medvedevi urdhëron luftë ndaj korrupsionit në policiPresidenti rus, Dimitri Medvedev, ka urdhëruar luftë të pakompromis ndaj korrupsionit në mesin e forcave të rendit dhe atyre të sigurisë, "pavarësisht nga grada apo posti".

Komentet vijnë pasi policia shkatërroi një rrjet të paligjshëm kumari, i cili zhvillohej prej disa vitesh në Moskë me dijeninë e policisë.

Medvedevi ka kërkuar nga punonjësit e sektorit publik që të mos pasurohen duke përdorur pozitat e tyre.
XS
SM
MD
LG