Ndërlidhjet

Kuvendi sot voton qeverinë dhe zgjedh presidentinKuvendi i Kosovës sot pritet të mblidhet në seancë të jashtëzakonshme për të votuar përbërjen e re të qeverisë dhe për të zgjedhur presidentin e ri të vendit.

Dje, pas seancës konstituive, kryetar i Kuvendit u rizgjodh Jakup Krasniqi.

Nënkryetarë u zgjodhën Xhavit Haliti nga PDK-ja, Sabri Hamiti nga LDK-ja, Glauk Konjufca nga Vetëvendosje, si dhe Petar Miletiq nga pakica serbe dhe Enis Kermanin nga komunitetet jo serbe.
XS
SM
MD
LG