Ndërlidhjet

Kaosi në Libi rrit çmimet e naftësÇmimet e naftës kanë shkuar sot në afro 93 dollarë për fuçi për shkak të protestave në Libi, ku Muamer Gadafi përpiqet ta mbajë pushtetin në këtë vend anëtar të OPEC-ut.

Nafta e papërpunuar për muajin mars u shtrenjtua për 6.75 dollarë, dhe kushton 92.05 dollarë për fuçi.

Libia eksporton më shumë se një milion fuçi naftë në ditë.
XS
SM
MD
LG