Ndërlidhjet

Bramerz qëndron në Beograd


Kryeprokurori i Tribunalit të Hagës, Serzh Bramerz, ka nisur një sërë takimesh në Beograd.

Temë diskutimi janë hapat për kapjen dhe arrestimin e Ratko Mlladiqit e Goran Haxhiqit, bashkëpunimi i Serbisë me Hagën, si dhe hetimet mbi "trafikimin e organeve në Kosovë".

Bramerz do të përfundojë vizitën me takimin me presidentin serb, Boris Tadiq.
XS
SM
MD
LG