Ndërlidhjet

Nisin procedurat e votimit për presidentin e Kosovës


Në Kuvendin e Kosovës kanë nisur procedurat e votimit për presidentin e Republikës së Kosovës, kandidat për të cilin post është Behxhet Pacolli nga AKR-ja.

Në sallën e votimiit nuk janë të pranishëm deputetët nga LDK-ja, Vetëvendosja dhe AAK-ja, të cilët kanë shprehur kundërshtimin e tyre ndaj kandidaturës së zotit Pacolli.

Kjo kandidaturë është rezultat i marrëveshjes midis partisë fituese të zgjedhjeve të 12 dhjetorit - PDK-së dhe AKR-së.
XS
SM
MD
LG