Ndërlidhjet

Eshton: Egjipti të bëjë reforma kushtetuese


Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Kethrin Eshton, ka qëndruar në Kajro për të diskutuar tranzicionin e Egjiptit drejt demokracisë, pas rrëzimit të presidentit Hosni Mubarak.

Pas takimit me zyrtarët e qeverisë së përkohshme, Eshton bëri thirrje për reforma kushtetuese, që do t’u hapnin rrugën zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Ajo po ashtu ka kërkuar nga autoritetet të dëgjojnë aspiratat e popullit.
XS
SM
MD
LG