Ndërlidhjet

Policia vret protestuesin në Jemen


Së paku një protestues ka humbur jetën nga të shtënat e policisë dhe të përkrahësve të regjimit në kryeqytetin Sana të Jemenit.

Demonstruesit kërkojnë largimin e presidentit Ali Abdullah Saleh pas 32 vjetësh në pushtet.

Protestat në Sana janë frymëzuar nga kryengritjet popullore në Kajro dhe Tunis.
XS
SM
MD
LG