Ndërlidhjet

Protesta kundër rritjes së çmimeve në Nju Delhi


Rreth 200 mijë njerëz në Nju Delhi i janë bashkuar marshit të sindikatave për të protestuar kundër rritjes së çmimeve të ushqimit dhe papunësisë.

Forca të shumta sigurie ishin pozicionuar për të kontrolluar turmën, e cila marshoi nga rrethinat e kryeqytetit drejt ndërtesës së parlamentit.
XS
SM
MD
LG