Ndërlidhjet

7 aleatë të presidentit jemenit japin dorëheqjen


Shtatë anëtarë të Parlamentit të Jemenit nga partia në pushtet janë larguar në shenjë kundërshtimi ndaj dhunës së përdorur nga qeveria ndaj demostruesve.

Dorëheqjet, në mesin e të cilave ishin dhe disa aleatë të afërt të presidentit, vijnë në kohën e protestave masive që synojnë t'i japin fund regjimit 32-vjeçar të Ali Abduallah al Salehit.

Së paku 15 veta janë vrarë gjatë trazirave gjatë javës së fundit në Jemen.
XS
SM
MD
LG