Ndërlidhjet

Gjermania arreston dy të dyshuar për terrorizëm


Autoritetet gjermane kanë kapur dy persona të dyshuar për përfshirje në Lëvizjen Islamike të Uzbekistanit - një grup terrorist i lidhur me Al Kaidën.

Prokuroria e Shtetit tha se 24-vjeçari Omer C. dhe 28-vjeçari Turgej C. janë arretsuar më 22 shkurt.

Policia po heton edhe për katër të dyshuar të tjerë.
XS
SM
MD
LG