Ndërlidhjet

NASA: Discovery në misionin e funditAgjencia amerikane e hapësirës NASA tha se anija kozmike Discovery mund të lansohet edhe një herë përpara se të pensionohet.

Lansimi është paraparë të bëhet sonte në mbrëmje sipas kohës lokale nga baza Kejp Kanaveral në Floridë.

Misioni i 39-të i anijes kozmike Discovery do të zgjasë 11 ditë.

Për të parën herë anija kozmike u lansua në hapësirë në vitin 1984, dhe ka kryer më së shumti misione në histori.
XS
SM
MD
LG