Ndërlidhjet

Operacione për kapjen e HaxhiqitPolicia serbe ka bastisur tre lokacione si pjesë e aksioneve për të kapur Goran Haxhiqin. Ky i fundit ka qenë udhëheqës i serbëve të Kroacisë dhe është një ndër dy të kërkuarit kryesorë të Gjykatës së Hagës për ish Jugosllavinë.

"Kërkimet ishin pjesë e përpjekjeve për të gjetur dokumenta apo informacione të nevojshme që ndihmojnë për të rënë në gjurmët e Haxhiqit", tha Ivica Daçiç, ministër i Brendshëm.
XS
SM
MD
LG