Ndërlidhjet

Ajri i ndotur, shkaktar kryesor i sulmeve në zemërAjri i ndotur shkakton më shumë sulme në zemër se sa përdorimi i kokainës, kanë deklaruar gjatë ditës shkencëtarët britanikë, duke bërë publike rezultatet e një
studimi.

Faktorë rreziku janë dhe përdorimi i marijuanës, zemërimi, seksi dhe infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes.
XS
SM
MD
LG