Ndërlidhjet

Medvedev shkarkon shtatë gjeneralëPresidenti i Rusisë Dimitri Medvedev ka shkarkuar shtatë gjeneralë të policisë, njoftoi Kremlini.

Në mesin e gjeneralëve të shkarkuar janë edhe ndihmës shefi i policisë në Moskë dhe inspektori i përgjithshëm i ministrisë.

Nuk është njoftuar nëse ndryshimet kanë të bëjnë me sulmin e janarit në aeroportin e Moskës, ku u vranë 37 njerëz.
XS
SM
MD
LG