Ndërlidhjet

Lidington: Britania përkrah integrimet euroatlantike të KosovësMinistri britanik për Evropë, David Lidington, ka mirëpritur zgjedhjen e Qeverisë dhe presidentit të Kosovës.

“Kjo është një ngjarje e rëndësishme për Kosovën, e cila sapo ka festuar përvjetorin e tretë të pavarësisë”, ka thënë Lidington.

Sipas tij, Mbretëria e Bashkuar mbetet përkrahëse e fuqishme e integrimeve euroatlantike të Kosovës dhe pret tani një përkushtim të fuqishëm në dialogun Prishtinë – Beograd.

XS
SM
MD
LG