Ndërlidhjet

Sarkozi: Gadafi duhet të largohetPresidenti i Francës Nikola Sarkozi i bëri thirrje liderit të Libisë Moamer Gadafi që të largohet nga pushteti.

Sarkozi tha se Gadafi "duhet të shkojë", dhe bëri thirrje për hetime dhe sanksione kundër regjimit libian dhe atyre që bashkëpunojnë me të.

Presidenti francez i bëri këto komente në Ankara gjatë një konference për shtyp me homologun turk Abdullah Gyl.
XS
SM
MD
LG