Ndërlidhjet

Vriten nëntë civilë në Afganistan


Një bombë ka goditur një automjet civil në provincën Khost të Afganistanit duke vrarë nëntë persona. Autoritetet policore kanë bërë të ditur se të gjitha viktimat ishin civilë – përfshirë gra dhe fëmijë.

Policia fajësoi militantët talibanë për sulmin, ndonëse askush s’e ka marrë përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG