Ndërlidhjet

SHBA ngrin gjithë pasurinë shtetërore të Libisë


Shtetet e Bashkuara e kanë ngrirë pasurinë shtetërore të Libisë, si dhe pasurinë e Muamer Gadafit, të fëmijëve të tij dhe të pjesëtarëve të regjimit.

Presidenti Barak Obama gjithashtu ka vendosur ta mbyllë ambasadën amerikane në Tripoli.

Ky hap i Shtëpisë së Bardhë u bë pasi të gjithë shtetasit amerikanë u evakuuan nga Libia.
XS
SM
MD
LG