Ndërlidhjet

Pacolli: Ndarja veri - jug, term gjeografik


Presidenti i Kosovës, Bexhet Pacolli, i shoqëruar nga ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi, kanë vizituar sot zonën “Tre Rrokaqiejt” në Mitrovicë.

Kjo është hera e parë që një president i Kosovës viziton pjesën veriore të Mitrovicës.

Pacolli premtoi se do t'i luftojë grupet kriminale në këtë pjesë të vendit dhe tha se qytetarët e veriut të Mitrovicës do të ndihen si qytetarë të Kosovës.

“Nuk ka as veri dhe as jug, ky është vetëm term gjeografik”, ka thënë Pacolli.
XS
SM
MD
LG