Ndërlidhjet

Discovery arrin në Stacionin e Hapësirës


Anija kozmike “Discovery” ka mbërritur në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës. Misioni i 39-të dhe i fundit i saj do të zgjasë 11 ditë.

Për të parën herë anija kozmike u lansua në hapësirë në vitin 1984 dhe ka kryer më së shumti misione në histori.

“Discovery” do të pensionohet pas kthimit më 7 mars.
XS
SM
MD
LG