Ndërlidhjet

Afganistan: Tetë të vrarë nga sulmi


Të paktën tetë persona kanë humbur jetën nga shpërthimi i dy bombave në jug të Afganistanit. Policia rajonale tha se sulmi ndodhi në një paralagje të provincës Kandahar.

Kjo e fundit ka parë rritje të dhunës në muajt e fundit, derisa forcat afgane dhe të NATO-s përpiqen të çrrënjosin militantët talibanë.
XS
SM
MD
LG