Ndërlidhjet

Forcat antiqeveritare rrisin kontrollin në Libi


Forcat e armatosura rebele kanë marrë kontrollin e qytetit Zavia, i cili ndodhet rreth 50 kilometra në perëndim të Tripolit.

Protestuesit antiqeveritarë kanë brohoritur slogane, si: “Gadafi jashtë” dhe “Ky është revolucioni ynë”, ndërsa kryeqyteti vazhdon të mbetet në duart e qeverisë.

Trazirat në Libi kanë shtyrë Kombet e Bashkuara të vendosin sanksione ndaj këtij vendi dhe udhëheqësit Muamer Gadafi.
XS
SM
MD
LG