Ndërlidhjet

Eshton: BE sot do të zbatojë sanksionet ndaj LibisëKryediplomatja e Bashkimit Evropian, Ketrin Eshton, tha se BE-ja sot do të takohet për t'i vënë në jetë sanksionet e Kombeve të Bashkuara kundër Libisë, si dhe kufizime tjera.

Eshton i bërë këto komente në Gjenevë në margjinat e mbledhjes së Këshillit për të Drejtat e Njeriut të OKB-së.

Sanksionet e BE-së parashohin ndalim të udhëtimit për liderin e Libisë, Moamer Gadafi dhe rrethin e tij të ngushtë.
XS
SM
MD
LG