Ndërlidhjet

Hungaria mbështet integrimet e KosovësHungaria mbështet integrimin e Kosovës në BE ashtu si dhe integrimin e të gjitha shteteve të Ballkanit, ka thënë ambasadori hungarez në Prishtinë, Lorant Balla.

Ai i ka bërë këto komente në një takim me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi.

Balla tha se Hungaria mbështet edhe liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, thuhet në njoftim.
XS
SM
MD
LG